Jak się pisze odkryło czy odkrylo?

odkryło
Poprawna pisownia
otkrylo
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

odkryło

Dlaczego tak się pisze?

Forma „otkrylo” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię. W języku polskim, zgodnie z zasadami ortografii, wyraz „odkryło” zawiera literę „ó”, a nie „o”. Pominięcie znaku diakrytycznego jest błędem ortograficznym.

Przykłady poprawnej pisowni

Pies odkryło nową zabawkę.

Śledztwo odkryło zaskakujące fakty.

Zamiast pisać 'dziecko odkrylo tajemnicę’, należy napisać 'dziecko odkryło tajemnicę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *