odwiąż
Poprawna pisownia
odwiasz
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
odwiąż
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „odwiąż”, ponieważ jest to forma rozkazująca czasownika „odwiązać”. Forma „odwiasz” jest niepoprawna, ponieważ nie istnieje w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Odwiąż psa od drzewa.
Odwiąż sznur, proszę.
Zamiast pisać 'odwiasz konia’, należy użyć formy 'odwiąż konia’.
Czy to było pomocne??
0 / 0