Jak się pisze ostrzeżenie czy ostszezenie?

ostrzeżenie
Poprawna pisownia
ostszezenie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

ostrzeżenie

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia wyrazu 'ostrzeżenie’ wynika z reguł ortograficznych języka polskiego. Wyraz ten zawiera literę 'ż’ oraz 'ę’, które są niezbędne dla prawidłowego zapisu.

Przykłady poprawnej pisowni

Policja wydała ostrzeżenie dla kierowców.

Lekarz wydał ostrzeżenie dotyczące skutków ubocznych leku.

Zamiast pisać 'ostszezenie’, należy używać 'ostrzeżenie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *