Jak się pisze oświadcz czy oswiatcze?

oświadcz
Poprawna pisownia
oswiatcze
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

oświadcz

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „oświadcz”. Błąd wynika z błędnego zapisu samogłosek: zamiast „ą” i „ę” użyto „a” i „e”. Należy pamiętać o stosowaniu właściwych znaków diakrytycznych.

Przykłady poprawnej pisowni

Oświadczam, że nie brałem udziału w tym zdarzeniu.

Proszę oświadczyć się na piśmie.

Zamiast pisać 'oswiatcze’, należy użyć formy 'oświadcz’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *