oświadcz
Poprawna pisownia
oswiatcze
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
oświadcz
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „oświadcz”. Błąd wynika z błędnego zapisu samogłosek: zamiast „ą” i „ę” użyto „a” i „e”. Należy pamiętać o stosowaniu właściwych znaków diakrytycznych.
Przykłady poprawnej pisowni
Oświadczam, że nie brałem udziału w tym zdarzeniu.
Proszę oświadczyć się na piśmie.
Zamiast pisać 'oswiatcze’, należy użyć formy 'oświadcz’.
Czy to było pomocne??
0 / 0