oszczędzam
Poprawna pisownia
oszczendzam
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
oszczędzam
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia wynika z reguł ortograficznych języka polskiego. W wyrazie „oszczędzać” występuje miękki znak – ę, a nie – e. Pomija się go jedynie w wyjątkowych przypadkach, które tu nie występują.
Przykłady poprawnej pisowni
Oszczędzam pieniądze na wakacje.
Staram się oszczędzać energię elektryczną.
Zamiast pisać 'oszczendzam’, należy pisać 'oszczędzam’.
Czy to było pomocne??
0 / 0