Jak się pisze oszczędzać czy oszczendzać?

oszczędzam
Poprawna pisownia
oszczendzam
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

oszczędzam

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia wynika z reguł ortograficznych języka polskiego. W wyrazie „oszczędzać” występuje miękki znak – ę, a nie – e. Pomija się go jedynie w wyjątkowych przypadkach, które tu nie występują.

Przykłady poprawnej pisowni

Oszczędzam pieniądze na wakacje.

Staram się oszczędzać energię elektryczną.

Zamiast pisać 'oszczendzam’, należy pisać 'oszczędzam’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *