Jak się pisze od tego czy otego?

od tego
Poprawna pisownia
otego
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

od tego

Dlaczego tak się pisze?

Forma „otego” jest niepoprawna. Poprawna forma to „od tego”, ponieważ jest to poprawny spójnik w zdaniu. Słowo „otego” nie istnieje w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Zależy to od tego, co zdecydujesz.

Wszystko zależy od tego, jak się do tego zabierzesz.

Zamiast pisać 'Zależy to otego’, należy używać 'Zależy to od tego’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *