od tego
Poprawna pisownia
otego
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
od tego
Dlaczego tak się pisze?
Forma „otego” jest niepoprawna. Poprawna forma to „od tego”, ponieważ jest to poprawny spójnik w zdaniu. Słowo „otego” nie istnieje w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Zależy to od tego, co zdecydujesz.
Wszystko zależy od tego, jak się do tego zabierzesz.
Zamiast pisać 'Zależy to otego’, należy używać 'Zależy to od tego’.
Czy to było pomocne??
0 / 0