Jak się pisze piętrze czy pietsze?

piętrze
Poprawna pisownia
pietsze
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

piętrze

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „piętrze”, ponieważ zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, w wyrazie tym występuje miękkie 'ę’, a nie 'e’. 'e’ występuje w innych słowach, np. 'piętno’.

Przykłady poprawnej pisowni

Mieszka na trzecim piętrze.

Schody na piętrze skrzypiały.

Zamiast pisać 'pietsze’, należy używać 'piętrze’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *