Jak się pisze po grodzie czy po grudzie?

po grodzie
Poprawna pisownia
po grudzie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

po grodzie

Dlaczego tak się pisze?

Wyrażenie „po grodzie” odnosi się do przemieszczania się po terenie zamieszkałym, otoczonym murem. „Po grudzie” jest błędem wynikającym z podobieństwa brzmieniowego, ale nie ma sensu w kontekście ruchu.

Przykłady poprawnej pisowni

Wędrowaliśmy po grodzie, podziwiając zabytkową architekturę.

Rycerze jechali konno po grodzie, pilnując porządku.

Zamiast pisać 'przemieszczał się po grudzie’, należy użyć 'przemieszczał się po grodzie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *