proszę
Poprawna pisownia
po proszę
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
proszę
Dlaczego tak się pisze?
Wyrażenie „proszę” jest samodzielną formą grzecznościową, nie wymagającą żadnych dodatkowych partykuł. Forma „po proszę” jest niepoprawna gramatycznie.
Przykłady poprawnej pisowni
Proszę o pomoc.
Proszę, usiądź.
Zamiast pisać 'po proszę’, należy używać 'proszę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0