poblisko
Poprawna pisownia
po blisko
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
poblisko
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „poblisko” jest przysłówkiem, a nie połączeniem przyimka „po” i przysłówka „blisko”. Pisownia łączna wynika z utrwalonej w języku normie ortograficznej.
Przykłady poprawnej pisowni
Mieszka poblisko, więc często się widujemy.
Hotel znajduje się poblisko plaży.
Zamiast pisać 'dom stoi po blisko’, należy napisać 'dom stoi poblisko’.
Czy to było pomocne??
0 / 0