Jak się pisze poblisko czy po blisko?

poblisko
Poprawna pisownia
po blisko
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

poblisko

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „poblisko” jest przysłówkiem, a nie połączeniem przyimka „po” i przysłówka „blisko”. Pisownia łączna wynika z utrwalonej w języku normie ortograficznej.

Przykłady poprawnej pisowni

Mieszka poblisko, więc często się widujemy.

Hotel znajduje się poblisko plaży.

Zamiast pisać 'dom stoi po blisko’, należy napisać 'dom stoi poblisko’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *