pobliżu
Poprawna pisownia
poblizko
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
pobliżu
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „pobliżu” jest poprawne i oznacza bliskość, sąsiedztwo. Forma „poblizko” jest niepoprawna ortograficznie.
Przykłady poprawnej pisowni
Mieszka pobliżu parku.
Hotel znajduje się w pobliżu centrum miasta.
Zamiast pisać 'Mieszka poblizko’, należy użyć formy 'Mieszka w pobliżu’.
Czy to było pomocne??
0 / 0