północ
Poprawna pisownia
pol noc
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
północ
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „północ” jest rzeczownikiem złożonym, pisanym łącznie. Nie jest to związek wyrazowy, lecz pojedynczy wyraz o ustalonej ortografii.
Przykłady poprawnej pisowni
W północy spotkamy się pod zegarem.
Północ była już dawno, a my wciąż nie spaliśmy.
Zamiast pisać 'pol noc’, należy używać 'północ’.
Czy to było pomocne??
0 / 0