Jak się pisze porażkę czy porazke?

porażkę
Poprawna pisownia
porazke
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

porażkę

Dlaczego tak się pisze?

Forma „porażkę” jest poprawna, ponieważ zawiera poprawnie użyte znaki diakrytyczne. Znak „ę” jest niezbędny do prawidłowego odzwierciedlenia wymowy i zapisu słowa.

Przykłady poprawnej pisowni

Doznał wielkiej porażkę w biznesie.

Jego porażkę była dla niego trudnym doświadczeniem.

Zamiast pisać 'doznał porazke’, należy użyć formy 'doznał porażkę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *