porażkę
Poprawna pisownia
porazke
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
porażkę
Dlaczego tak się pisze?
Forma „porażkę” jest poprawna, ponieważ zawiera poprawnie użyte znaki diakrytyczne. Znak „ę” jest niezbędny do prawidłowego odzwierciedlenia wymowy i zapisu słowa.
Przykłady poprawnej pisowni
Doznał wielkiej porażkę w biznesie.
Jego porażkę była dla niego trudnym doświadczeniem.
Zamiast pisać 'doznał porazke’, należy użyć formy 'doznał porażkę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0