Jak się pisze porównaliśmy czy porownalismy?

porównaliśmy
Poprawna pisownia
porownalismy
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

porównaliśmy

Dlaczego tak się pisze?

Forma „porownalismy” jest niepoprawna ze względu na brak polskich znaków diakrytycznych. Poprawna forma to „porównaliśmy”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, które wymagają stosowania ą i ę.

Przykłady poprawnej pisowni

Wczoraj porównaliśmy wyniki dwóch badań.

Uczniowie porównali swoje odpowiedzi po egzaminie.

Zamiast pisać 'porownalismy ceny’, należy użyć formy 'porównaliśmy ceny’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *