Jak się pisze powinnoby czy powinno by?

powinno by
Poprawna pisownia
powinnoby
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

powinno by

Dlaczego tak się pisze?

Wyrażenie „powinno by” to poprawna forma, ponieważ składa się z osobowej formy czasownika „powinno” i partykuły „by”, które tworzą złożoną formę czasownika. Zlepiając je w jedno słowo, tworzymy formę niepoprawną.

Przykłady poprawnej pisowni

Powinno by być więcej słońca.

Powinno by się to zmienić w przyszłości.

Zamiast pisać 'powinnoby pójść’, należy napisać 'powinno by pójść’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *