powinno by
Poprawna pisownia
powinnoby
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
powinno by
Dlaczego tak się pisze?
Wyrażenie „powinno by” to poprawna forma, ponieważ składa się z osobowej formy czasownika „powinno” i partykuły „by”, które tworzą złożoną formę czasownika. Zlepiając je w jedno słowo, tworzymy formę niepoprawną.
Przykłady poprawnej pisowni
Powinno by być więcej słońca.
Powinno by się to zmienić w przyszłości.
Zamiast pisać 'powinnoby pójść’, należy napisać 'powinno by pójść’.
Czy to było pomocne??
0 / 0