Jak się pisze przyjeżdża czy przyjerzdza?

przyjeżdża
Poprawna pisownia
przyjerzdza
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

przyjeżdża

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to 'przyjeżdża’, ponieważ jest to forma czasownika 'przyjeżdżać’, która w formie 3. osoby liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym zawiera diakrytyczną literę 'ż’. Zgodnie z zasadami ortograficznymi, użycie polskich znaków diakrytycznych jest obowiązkowe w pisowni słów, które je zawierają.

Przykłady poprawnej pisowni

On przyjeżdża do nas w piątek.
Czy ona przyjeżdża na nasze spotkanie?
Zawsze przyjeżdża o tej samej porze.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *