przyjeżdża
Poprawna pisownia
przyjerzdza
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
przyjeżdża
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to 'przyjeżdża’, ponieważ jest to forma czasownika 'przyjeżdżać’, która w formie 3. osoby liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym zawiera diakrytyczną literę 'ż’. Zgodnie z zasadami ortograficznymi, użycie polskich znaków diakrytycznych jest obowiązkowe w pisowni słów, które je zawierają.
Przykłady poprawnej pisowni
On przyjeżdża do nas w piątek.
Czy ona przyjeżdża na nasze spotkanie?
Zawsze przyjeżdża o tej samej porze.
Czy ona przyjeżdża na nasze spotkanie?
Zawsze przyjeżdża o tej samej porze.
Czy to było pomocne??
0 / 0