przynajmniej
Poprawna pisownia
przynajmiej
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
przynajmniej
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „przynajmniej”, ponieważ zawiera ona poprawnie zapisany dyftong „aj”. Pominięcie znaku diakrytycznego „ą” stanowi błąd ortograficzny.
Przykłady poprawnej pisowni
Przynajmniej raz w tygodniu chodzę na siłownię.
Przynajmniej dziesięć osób wzięło udział w konkursie.
Zamiast pisać 'przynajmiej jeden’, należy używać 'przynajmniej jeden’.
Czy to było pomocne??
0 / 0