Jak się pisze przynajmniej czy przynajmiej?

przynajmniej
Poprawna pisownia
przynajmiej
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

przynajmniej

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „przynajmniej”, ponieważ zawiera ona poprawnie zapisany dyftong „aj”. Pominięcie znaku diakrytycznego „ą” stanowi błąd ortograficzny.

Przykłady poprawnej pisowni

Przynajmniej raz w tygodniu chodzę na siłownię.

Przynajmniej dziesięć osób wzięło udział w konkursie.

Zamiast pisać 'przynajmiej jeden’, należy używać 'przynajmniej jeden’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *