Jak się pisze przywiało czy przywionzło?

przywiało
Poprawna pisownia
przywionzło
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

przywiało

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'przywiało’, ponieważ jest to forma bezokolicznika 'przywiać’ w czasie przeszłym, stronie biernej, 3. osobie liczby pojedynczej. Forma 'przywionzło’ jest błędna, ponieważ nie istnieje takie słowo w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Wczoraj silny wiatr przywiało liście na chodnik.

Przywiało deszczem i zrobiło się zimno.

Zamiast pisać 'Przywionzło śniegiem’, należy napisać 'Przywiało śniegiem’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *