przywiało
Poprawna pisownia
przywionzło
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
przywiało
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'przywiało’, ponieważ jest to forma bezokolicznika 'przywiać’ w czasie przeszłym, stronie biernej, 3. osobie liczby pojedynczej. Forma 'przywionzło’ jest błędna, ponieważ nie istnieje takie słowo w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Wczoraj silny wiatr przywiało liście na chodnik.
Przywiało deszczem i zrobiło się zimno.
Zamiast pisać 'Przywionzło śniegiem’, należy napisać 'Przywiało śniegiem’.
Czy to było pomocne??
0 / 0