Jak się pisze przede wszystkim czy pszedewszystkim?

przede wszystkim
Poprawna pisownia
pszedewszystkim
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

przede wszystkim

Dlaczego tak się pisze?

Forma „pszedewszystkim” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna pisownia to „przede wszystkim”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, które nakazują stosowanie właściwych znaków diakrytycznych.

Przykłady poprawnej pisowni

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo.

Przede wszystkim chcę podziękować mojej rodzinie.

Zamiast pisać 'pszedewszystkim’, należy używać 'przede wszystkim’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *