przede wszystkim
Poprawna pisownia
pszedewszystkim
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
przede wszystkim
Dlaczego tak się pisze?
Forma „pszedewszystkim” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna pisownia to „przede wszystkim”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, które nakazują stosowanie właściwych znaków diakrytycznych.
Przykłady poprawnej pisowni
Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo.
Przede wszystkim chcę podziękować mojej rodzinie.
Zamiast pisać 'pszedewszystkim’, należy używać 'przede wszystkim’.
Czy to było pomocne??
0 / 0