skoczę
Poprawna pisownia
skoce
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
skoczę
Dlaczego tak się pisze?
Forma „skoce” jest niepoprawna ze względu na błędną końcówkę. Poprawna forma to „skoczę”, która jest formą pierwszą osoby liczby pojedynczej czasu przyszłego prostego czasownika „skakać”.
Przykłady poprawnej pisowni
Jutro skoczę na chwilę do sklepu.
Jeśli będziesz potrzebował pomocy, skoczę do ciebie.
Zamiast pisać 'Jutro skoce do babci’, należy napisać 'Jutro skoczę do babci’.
Czy to było pomocne??
0 / 0