Jak się pisze skoczę czy skoce?

skoczę
Poprawna pisownia
skoce
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

skoczę

Dlaczego tak się pisze?

Forma „skoce” jest niepoprawna ze względu na błędną końcówkę. Poprawna forma to „skoczę”, która jest formą pierwszą osoby liczby pojedynczej czasu przyszłego prostego czasownika „skakać”.

Przykłady poprawnej pisowni

Jutro skoczę na chwilę do sklepu.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy, skoczę do ciebie.

Zamiast pisać 'Jutro skoce do babci’, należy napisać 'Jutro skoczę do babci’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *