Jak się pisze skorzystanie czy zkorzystanie?

skorzystanie
Poprawna pisownia
zkorzystanie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

skorzystanie

Dlaczego tak się pisze?

Forma „zkorzystanie” jest niepoprawna, ponieważ przedrostki w języku polskim nie są łączone z rdzeniem wyrazu za pomocą zliterowania ich razem. Poprawna forma to „skorzystanie”, gdzie prefiks „s” jest integralną częścią czasownika.

Przykłady poprawnej pisowni

Skorzystanie z tej oferty to świetny pomysł.

Po długim namyśle zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy.

Zamiast pisać 'zkorzystanie z okazji’, należy użyć formy 'skorzystanie z okazji’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *