Jak się pisze śliska czy slisga?

śliska
Poprawna pisownia
slisga
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

śliska

Dlaczego tak się pisze?

Forma „śliska” jest poprawna, ponieważ odzwierciedla poprawną pisownię z użyciem litery „ś”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Forma „slisga” pomija niezbędny znak diakrytyczny.

Przykłady poprawnej pisowni

Droga była śliska po deszczu.

Powierzchnia lodu jest bardzo śliska.

Zamiast pisać 'slisga podłoga’, należy użyć formy 'śliska podłoga’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *