śliska
Poprawna pisownia
slisga
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
śliska
Dlaczego tak się pisze?
Forma „śliska” jest poprawna, ponieważ odzwierciedla poprawną pisownię z użyciem litery „ś”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Forma „slisga” pomija niezbędny znak diakrytyczny.
Przykłady poprawnej pisowni
Droga była śliska po deszczu.
Powierzchnia lodu jest bardzo śliska.
Zamiast pisać 'slisga podłoga’, należy użyć formy 'śliska podłoga’.
Czy to było pomocne??
0 / 0