Jak się pisze słodki czy slotki?

słodki
Poprawna pisownia
slotki
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

słodki

Dlaczego tak się pisze?

Forma „slotki” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię. W języku polskim używamy litery „ł” z ogonkiem, a nie jej bezogonowej wersji „l”. Poprawna forma to „słodki”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.

Przykłady poprawnej pisowni

Zjadłem słodki deser.

To słodki gest z twojej strony.

Zamiast pisać 'slotki’, należy używać 'słodki’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *