Jak się pisze Strzelać czy stszelac?

strzelać
Poprawna pisownia
stszelac
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

strzelać

Dlaczego tak się pisze?

Forma „stszelac” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna pisownia to „strzelać”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.

Przykłady poprawnej pisowni

Chłopcy lubią strzelać z procy.

Na strzelnicy można strzelać do tarczy.

Zamiast pisać 'stszelac do celu’, należy używać 'strzelać do celu’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *