Jak się pisze szedłem czy szlem?

szedłem
Poprawna pisownia
szlem
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

szedłem

Dlaczego tak się pisze?

Forma „szlem” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna forma to „szedłem”, która uwzględnia wymaganą przez zasady ortografii polską literę „ę” w czasie przeszłym imiesłowu. Pominięcie tej litery prowadzi do niepoprawnej formy.

Przykłady poprawnej pisowni

Wczoraj szedłem do kina.

Szedłem powoli, żeby nie zgubić się w lesie.

Zamiast pisać 'szlem do sklepu’, należy użyć formy 'szedłem do sklepu’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *