szedłem
Poprawna pisownia
szlem
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
szedłem
Dlaczego tak się pisze?
Forma „szlem” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna forma to „szedłem”, która uwzględnia wymaganą przez zasady ortografii polską literę „ę” w czasie przeszłym imiesłowu. Pominięcie tej litery prowadzi do niepoprawnej formy.
Przykłady poprawnej pisowni
Wczoraj szedłem do kina.
Szedłem powoli, żeby nie zgubić się w lesie.
Zamiast pisać 'szlem do sklepu’, należy użyć formy 'szedłem do sklepu’.
Czy to było pomocne??
0 / 0