Jak się pisze teorii czy teorji?

teorii
Poprawna pisownia
teorji
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

teorii

Dlaczego tak się pisze?

Forma „teorji” jest błędna ze względu na zasady ortografii języka polskiego. Poprawna pisownia wymaga użycia ó, a nie o z ogonkiem, zgodnie z regułami dotyczącymi zapisu samogłosek nosowych.

Przykłady poprawnej pisowni

Zapoznałem się z teoriami względności Einsteina.

Nowe teorie na temat ewolucji wciąż są badane.

Zamiast pisać 'w oparciu o teorji’, należy używać 'w oparciu o teorie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *