tylko
Poprawna pisownia
tyko
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
tylko
Dlaczego tak się pisze?
Forma „tyko” jest niepoprawna ze względu na brak wymaganego w języku polskim znaku diakrytycznego – l z kreską. Poprawna pisownia to „tylko”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.
Przykłady poprawnej pisowni
Tylko on wie prawdę.
Chcę tylko jednego kawałka ciasta.
Zamiast pisać 'tyko ja’, należy używać 'tylko ja’.
Czy to było pomocne??
0 / 0