u ciebie
Poprawna pisownia
uciebie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
u ciebie
Dlaczego tak się pisze?
Forma „u ciebie” jest poprawna, ponieważ jest to poprawny zapis przyimka „u” z zaimkiem osobowym. Zapis łączony jest niepoprawny w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Zostawiłem klucze u ciebie.
Byłem dzisiaj u ciebie, ale cię nie zastałem.
Zamiast pisać 'uciebie’, należy używać 'u ciebie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0