Jak się pisze Udałoby się czy udalobysie?

udałoby się
Poprawna pisownia
udalobysie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

udałoby się

Dlaczego tak się pisze?

Forma 'udałoby się’ jest poprawna, ponieważ jest to poprawny zapis trybu przypuszczającego w czasie przeszłym. Słowa 'udałoby’ i 'się’ są oddzielnymi wyrazami i powinny być pisane osobno.

Przykłady poprawnej pisowni

Myślę, że udałoby się nam to zrobić, gdybyśmy mieli więcej czasu.

Udałoby się nam dotrzeć na czas, gdyby nie korki.

Zamiast pisać 'udalobysie’, należy używać 'udałoby się’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *