udałoby się
Poprawna pisownia
udalobysie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
udałoby się
Dlaczego tak się pisze?
Forma 'udałoby się’ jest poprawna, ponieważ jest to poprawny zapis trybu przypuszczającego w czasie przeszłym. Słowa 'udałoby’ i 'się’ są oddzielnymi wyrazami i powinny być pisane osobno.
Przykłady poprawnej pisowni
Myślę, że udałoby się nam to zrobić, gdybyśmy mieli więcej czasu.
Udałoby się nam dotrzeć na czas, gdyby nie korki.
Zamiast pisać 'udalobysie’, należy używać 'udałoby się’.
Czy to było pomocne??
0 / 0