ułatwiłoby czy ułatwiło by
Poprawna pisownia
ulatwiloby czy ulatwilo by
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
ułatwiłoby czy ułatwiło by
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'ułatwiłoby’ oraz 'ułatwiło by’, ponieważ czasownik 'ułatwić’ w trybie przypuszczającym w 3. osobie liczby pojedynczej i mnogiej przyjmuje formę 'ułatwiłoby’ (gdyby) oraz 'ułatwiło by’ (czy w ogóle). Polskie znaki diakrytyczne są konieczne dla poprawnej pisowni.
Przykłady poprawnej pisowni
To rozwiązanie ułatwiłoby nam pracę.
Gdyby to ułatwiło by nasze życie, z pewnością byśmy to przyjęli.
Czy to ułatwiłoby ci codzienne obowiązki?
Gdyby to ułatwiło by nasze życie, z pewnością byśmy to przyjęli.
Czy to ułatwiłoby ci codzienne obowiązki?
Czy to było pomocne??
0 / 1