Jak się pisze ułatwiłoby czy ułatwiło by?

ułatwiłoby czy ułatwiło by
Poprawna pisownia
ulatwiloby czy ulatwilo by
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

ułatwiłoby czy ułatwiło by

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'ułatwiłoby’ oraz 'ułatwiło by’, ponieważ czasownik 'ułatwić’ w trybie przypuszczającym w 3. osobie liczby pojedynczej i mnogiej przyjmuje formę 'ułatwiłoby’ (gdyby) oraz 'ułatwiło by’ (czy w ogóle). Polskie znaki diakrytyczne są konieczne dla poprawnej pisowni.

Przykłady poprawnej pisowni

To rozwiązanie ułatwiłoby nam pracę.
Gdyby to ułatwiło by nasze życie, z pewnością byśmy to przyjęli.
Czy to ułatwiłoby ci codzienne obowiązki?

Czy to było pomocne??

0 / 1

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *