Jak się pisze w kiosku czy wkiosku?

w kiosku czy w kiosku
Poprawna pisownia
wkiosku czy w kiosku
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

w kiosku czy w kiosku

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia wymaga użycia spacji przed 'czy’ oraz zachowania formy 'w kiosku’, co oznacza, że 'kiosk’ jest wyrazem pisanym osobno. Reguła gramatyczna mówi, że w polskim języku przed spójnikiem 'czy’ należy stosować spację, a wyrazy złożone należy pisać zgodnie z zasadami ortograficznymi, które określają pisownię wyrazów jako osobnych lub złączonych.

Przykłady poprawnej pisowni

Możemy kupić gazetę w kiosku czy w sklepie.
Zastanawiam się, czy lepiej pójść do kiosku czy zamówić online.
Czy w kiosku sprzedają mapy, czy muszę iść gdzie indziej?

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *