Jak się pisze w nagrodę czy wnagrode?

w nagrodę
Poprawna pisownia
wnagrode
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

w nagrodę

Dlaczego tak się pisze?

Wyrażenie „w nagrodę” jest przysłówkiem złożonym, który należy pisać rozdzielnie. Rozdzielna pisownia wynika z faktu, że wyrażenie składa się z przyimka „w” i rzeczownika „nagroda” użytego w dopełniaczu.

Przykłady poprawnej pisowni

Otrzymał nową książkę w nagrodę za dobre wyniki w nauce.

Wygrał wycieczkę w nagrodę za udział w konkursie.

Zamiast pisać 'Otrzymał prezent wnagrode’, należy użyć formy 'Otrzymał prezent w nagrodę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *