w nagrodę
Poprawna pisownia
wnagrode
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
w nagrodę
Dlaczego tak się pisze?
Wyrażenie „w nagrodę” jest przysłówkiem złożonym, który należy pisać rozdzielnie. Rozdzielna pisownia wynika z faktu, że wyrażenie składa się z przyimka „w” i rzeczownika „nagroda” użytego w dopełniaczu.
Przykłady poprawnej pisowni
Otrzymał nową książkę w nagrodę za dobre wyniki w nauce.
Wygrał wycieczkę w nagrodę za udział w konkursie.
Zamiast pisać 'Otrzymał prezent wnagrode’, należy użyć formy 'Otrzymał prezent w nagrodę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0