w sobotę
Poprawna pisownia
w sobote
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
w sobotę
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'w sobotę’, ponieważ w języku polskim używamy znaku diakrytycznego 'ę’ w końcówce rzeczownika 'sobota’ w celowniku (w jakim? w sobotę). Forma 'w sobote’ jest niepoprawna, ponieważ pomija diakrytyczny znak, co prowadzi do błędu ortograficznego.
Przykłady poprawnej pisowni
Spotykamy się w sobotę na spacerze.
Czy masz czas w sobotę na zakupy?
W sobotę planuję wyjazd za miasto.
Czy masz czas w sobotę na zakupy?
W sobotę planuję wyjazd za miasto.
Czy to było pomocne??
0 / 0