w związku
Poprawna pisownia
wzwiasku
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
w związku
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „w związku” – jest to utrwalony spójnik złożony. Forma „wzwiasku” jest błędem wynikającym z błędnego połączenia liter.
Przykłady poprawnej pisowni
W związku z remontem, ulica będzie zamknięta.
W związku z tym, że pada deszcz, odwołujemy wycieczkę.
Zamiast pisać 'wzwiasku z tym’, należy używać 'w związku z tym’.
Czy to było pomocne??
0 / 0