wideo
Poprawna pisownia
video
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
wideo
Dlaczego tak się pisze?
Słowo 'wideo’ jest zapożyczeniem z języka angielskiego i w polskim języku przyjęło formę z polskim zapisem fonetycznym, który uwzględnia polskie znaki diakrytyczne. W polskim używamy 'w’ oraz 'ó’, co odzwierciedla sposób, w jaki to słowo jest wymawiane. Użycie 'video’ jest niepoprawne, ponieważ nie oddaje fonetyki polskiego języka.
Przykłady poprawnej pisowni
Oglądałem wczoraj ciekawe wideo na YouTube.
Czy możesz przesłać mi to wideo, które nagrałeś?
Wideo z konferencji jest już dostępne online.
Czy możesz przesłać mi to wideo, które nagrałeś?
Wideo z konferencji jest już dostępne online.
Czy to było pomocne??
0 / 0