wybuch
Poprawna pisownia
wyboh
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
wybuch
Dlaczego tak się pisze?
Forma „wyboh” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię samogłoski „u”. Poprawna pisownia to „wybuch”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.
Przykłady poprawnej pisowni
Doszło do potężnego wybuchu.
Wybuch wulkanu spowodował ogromne zniszczenia.
Zamiast pisać 'wyboh bomby’, należy użyć formy 'wybuch bomby’.
Czy to było pomocne??
0 / 0