Jak się pisze Wybuch czy wyboh?

wybuch
Poprawna pisownia
wyboh
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

wybuch

Dlaczego tak się pisze?

Forma „wyboh” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię samogłoski „u”. Poprawna pisownia to „wybuch”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.

Przykłady poprawnej pisowni

Doszło do potężnego wybuchu.

Wybuch wulkanu spowodował ogromne zniszczenia.

Zamiast pisać 'wyboh bomby’, należy użyć formy 'wybuch bomby’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *