Jak się pisze w związku czy wzwiasku?

w związku
Poprawna pisownia
wzwiasku
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

w związku

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'w związku’ – jest to utrwalony spójnik złożony, który należy pisać rozdzielnie. Forma 'wzwiasku’ jest błędem ortograficznym wynikającym z błędnego połączenia wyrazów.

Przykłady poprawnej pisowni

W związku z remontem, ulica będzie zamknięta.

W związku z tym, że pada deszcz, odwołujemy piknik.

Zamiast pisać 'wzwiasku z tym’, należy używać 'w związku z tym’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *