w związku
Poprawna pisownia
wzwiasku
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
w związku
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'w związku’ – jest to utrwalony spójnik złożony, który należy pisać rozdzielnie. Forma 'wzwiasku’ jest błędem ortograficznym wynikającym z błędnego połączenia wyrazów.
Przykłady poprawnej pisowni
W związku z remontem, ulica będzie zamknięta.
W związku z tym, że pada deszcz, odwołujemy piknik.
Zamiast pisać 'wzwiasku z tym’, należy używać 'w związku z tym’.
Czy to było pomocne??
0 / 0