Jak się pisze z czymkolwiek czy zczymkolwiek?

z czymkolwiek
Poprawna pisownia
zczymkolwiek
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

z czymkolwiek

Dlaczego tak się pisze?

Wyrażenie 'z czymkolwiek’ jest poprawne, ponieważ przyimek 'z’ wymaga oddzielnego zapisu od zaimka. Zlepek 'zczymkolwiek’ jest niepoprawny ze względu na naruszenie zasad pisowni rozdzielnej przyimków i zaimków.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie chcę się wiązać z czymkolwiek, co mogłoby mi zaszkodzić.

Nie mam nic wspólnego z czymkolwiek, co się tutaj wydarzyło.

Zamiast pisać 'Nie spotkałem się zczymkolwiek’, należy użyć 'Nie spotkałem się z czymkolwiek’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *