Jak się pisze ze szkoły czy z szkoły?

ze szkoły
Poprawna pisownia
z szkoły
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

ze szkoły

Dlaczego tak się pisze?

Przymiotnik 'szkoła’ ma rodzaj żeński, a przed rzeczownikami w rodzaju żeńskim w dopełniaczu używamy przyimka 'ze’. Jest to reguła rządząca użyciem przyimków w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Wróciłem ze szkoły późno.

Ola wyszła ze szkoły i poszła do domu.

Zamiast pisać 'Wróciłem z szkoły’, należy użyć formy 'Wróciłem ze szkoły’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *