Jak się pisze zagrała czy za grala?

zagrała
Poprawna pisownia
za grala
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

zagrała

Dlaczego tak się pisze?

Forma „zagrała” jest poprawna, ponieważ jest to forma czasu przeszłego (imperfetum) liczby pojedynczej rodzaju żeńskiego czasownika „zagrać”. Forma „za grala” jest błędna, ponieważ rozdziela poprawnie pisany wyraz.

Przykłady poprawnej pisowni

Aktorka zagrała główną rolę w spektaklu.

Orkiestra zagrała piękną melodię.

Zamiast pisać 'Ona za grala piosenkę’, należy napisać 'Ona zagrała piosenkę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *