Jak się pisze zdarzała czy zdazała?

zdarzała
Poprawna pisownia
zdazała
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

zdarzała

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to „zdarzała”, ponieważ zawiera poprawnie użyte znaki diakrytyczne. Literę 'rz’ poprzedza samogłoska, dlatego piszemy 'rz’ z 'a’ z ogonkiem.

Przykłady poprawnej pisowni

To się zdarzała co roku.

Zdarzała się taka sytuacja.

Zamiast pisać 'zdazała się okazja’, należy napisać 'zdarzała się okazja’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *