zdażyły
Poprawna pisownia
zdonzyly
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
zdażyły
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „zdażyły”, ponieważ jest to forma czasownika „zdażyć” w czasie przeszłym, rodzaju żeńskim, liczbie mnogiej. Forma „zdonzyly” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię – brak właściwego użycia liter 'ż’ i 'y’.
Przykłady poprawnej pisowni
Kobiety zdażyły na pociąg.
Moje koleżanki zdażyły na spotkanie.
Zamiast pisać 'Dziewczyny zdonzyly’, należy używać 'Dziewczyny zdażyły’.
Czy to było pomocne??
0 / 0