Jak się pisze zdażyły czy zdonzyly?

zdażyły
Poprawna pisownia
zdonzyly
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

zdażyły

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to „zdażyły”, ponieważ jest to forma czasownika „zdażyć” w czasie przeszłym, rodzaju żeńskim, liczbie mnogiej. Forma „zdonzyly” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię – brak właściwego użycia liter 'ż’ i 'y’.

Przykłady poprawnej pisowni

Kobiety zdażyły na pociąg.

Moje koleżanki zdażyły na spotkanie.

Zamiast pisać 'Dziewczyny zdonzyly’, należy używać 'Dziewczyny zdażyły’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *