złożenie
Poprawna pisownia
zlorzeczenie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
złożenie
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „złożenie” jest poprawne i odnosi się do aktu złożenia czegoś, np. złożenia życzeń, złożenia skargi. Forma „zlorzeczenie” jest błędna, ponieważ nie istnieje w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Złożenie życzeń urodzinowych było miłym gestem.
Złożenie skargi na nieprawidłowe działanie urzędu jest możliwe.
Zamiast pisać 'zlorzeczenie’, należy używać 'złożenie’ lub innego, odpowiedniego słowa.
Czy to było pomocne??
0 / 0