Jak się pisze złożenie czy zlorzeczenie?

złożenie
Poprawna pisownia
zlorzeczenie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

złożenie

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „złożenie” jest poprawne i odnosi się do aktu złożenia czegoś, np. złożenia życzeń, złożenia skargi. Forma „zlorzeczenie” jest błędna, ponieważ nie istnieje w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Złożenie życzeń urodzinowych było miłym gestem.

Złożenie skargi na nieprawidłowe działanie urzędu jest możliwe.

Zamiast pisać 'zlorzeczenie’, należy używać 'złożenie’ lub innego, odpowiedniego słowa.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *